Založ si blog

Číslo 45: Klamstvo alebo nevedomosť kandidáta Cmoreja

 

Klamlivý a zastrašujúci blog kandidáta č. 45 strany SaS na stránke www.dennikn, podľa vizitky finančný analytik.

 

Z jeho grafov ma najviac zaujal najmä ten s názvom Koho volil nevolič. To si pán Cmorej naozaj myslí, že, s prepáčením, žerieme seno?

Že, ako píše, „Hlasy strán, ktoré sa do parlamentu nedostanú, sa rozdelia medzi víťazov rovnako ako hlasy nevoličov“.

Jasné, pán Cmorej, dajme do tabuľky hlasy voličov, nevoličov, hlasy platné i neplatné. Dajme do tabuľky hrušky, jablká a počet mačiek usmrtených pod kolesami áut a excel nám vypľuje krásny, farebný graf, my už len dopíšeme vhodný komentár.

 

A tiež píše: „Ak mal nevolič, či skeptický volič pocit, že politici sa mu smejú do tváre, mýlil sa. Niekto tam hore si s ním vyslovene vytiera zadok a jeho skepsa, či hlas pre „nových“ mu ešte aj vyhovuje.“

Jasné, pán Cmorej, volič je skeptický idiot, ktorý si nevie spočítať dva a dva a keďže si hneď po pravidelných či nepravidelných voľbách po celé štyri roky niekto s ním vytiera zadok, za tú láskavosť aj na váš popud znova pôjde voliť, lebo byť toaletným papierom mu robí nesmierne potešenie.

 

Ďalší bonmot z jeho blogu: „Voľby nie sú súťaž krásy, nevolíte si partnera na celý život a koniec koncov, keď sa na to naozaj nebudete vedieť pozerať, môžete si to za štyri roky skúsiť aj vy sami. Dovtedy si vyberte najlepšie ako viete.“

Jasné, budeme to my voliči pokojne skúšať každé štyri roky, veď jeden ľudský život, to je cca 72 rokov, priemerne teda 13 až 14 krát za život môžeme ísť voliť a skúšať tak nájsť niekoho, kto by voliča nechápal ako toaletný papier. Akurát mi v tom čosi nesedí – Sas ako najliberálnejšia slovenská politická strana, zástanca všetkého možného i nemožného, nemá problém s rozvodovosťou, ale voličské hlasy by si rada uzurpovala na 4 roky. A čo tak po pol roku rozvod, pán (nádejný) poslanec?  S niečím takým ako je zmena volebného zákona ste vo svojom volebnom programe neuvažovali?

 

A ešte podľa kandidáta p. Cmoreja “…prepadnuté hlasy hrajú v prospech strany č…” (dosaďťe si…)

Pán kandidát, NEHRAJÚ. Prepadnuté hlasy už nehrajú v ničom, len v štatistike, ale to by ste ako analytik mohli vedieť.                                                                                                                                                  

Vám, pán Cmorej, by som si nedala vypracovať ani jednoduché daňové priznanie. Pri vašich počtoch by som sa pokuty nedoplatila.

Napokon, pán Cmorej, ak sa vám podarí nie vďaka, ale vo vašom prípade vinou voličov dostať do NR SR, budete potrebovať vedieť sa orientovať v zákonoch, lebo, vo vašom prípade bohužiaľ, budete ich spolutvorcom.

 

Bohužiaľ pre nás, voličov i nevoličov.

 

 

Pocvičiť sa, pán Cmorej, môžete naštudovaním Zákona č. 180/2014 Z. z. z 29. mája 2014 o podmienkach výkonu volebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 356/2015 Z. z.,

podľa ktorého

  • Pri prideľovaní mandátov do NR SR sa uvažuje len s platnými hlasmi – volebná komisia totiž podľa § 61 vylúči všetky neplatné hlasovacie lístky a podľa § 62 spomenutého zákona posúdi platnosť ostatných.
  • štátna komisia podľa § 66 spomenutého zákona zisťuje platné hlasy, lebo len na základe počtu platných hlasov budú pridelené mandáty do NR SR
  • spomenutý zákon v § 68 hovorí o prideľovaní mandátov
  • nikde v tomto zákone v jeho predošlých či nasledujúcich paragrafoch sa nehovorí, že by hlas občana, ktorý nešiel voliť, teda neodovzdal svoj hlas žiadnej z kandidujúcich strán prepadol v prospech nejakej strany. Už aj z logiky veci samej vyplýva, že čo nie je, nemôže sa pripočítať k niečomu, čo je. A ďalej sa štátna komisia zaoberá už len platnými hlasovacími lístkami, teda platnými hlasmi.

Predseda NR SR p. Danko, odstúpte!

25.04.2017

To nie je prosba. To nie je žiadosť. To je Vaša povinnosť! Nie, nemýlim sa. To čo ste urobili ako najvyšší ústavný činiteľ - predseda Národnej rady Slovenskej republiky, je hanebné porušenie viac »

Daj, Bože, nech už strelí ten víťazný góóól!

07.03.2016

Keby sa naši hokejisti, ktorých národ miluje, správali tak ako politici, už by si nik nekúpil lístok na zápas, nik by nesadol k obrazovke. Keby každý hral len na svoje triko. O čom hovorí viac »

Bugár, Fico, Figeľ, Sulík. . . a ďalší

02.03.2016

Okrem túžby po moci ich spája poradie na kandidátke "svojich" strán. Veď keby to bolo inak, pokojne by sa ako predsedovia strán pri zostavovaní kandidátky umiestnili na posledné miesta, ako Matovič. viac »

Frauke Petryová, AfD, politici, hádka

Rozkol v AfD, Frauke Petry vynadala kolegom priamo pred novinármi

25.09.2017 17:58

Predsedníčka Alternatívy pre Nemecko oznámila, že nebude pôsobiť ani v parlamentnom klube tejto strany. Straníckym kolegom vynadala do anarchistov.

Veľký protikorupčný pochod

Tretí protikorupčný pochod sa skončil. Študenti žiadali vyšetriť kauzy

25.09.2017 17:20, aktualizované: 18:06

Tretí protikorupčný pochod, ktorý organizovali študenti stredných a vysokých škôl, sa začal na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí. Demonštrácia sa niesla v pokojnom duchu.

Islamský štát, islamisti, Irak, islamskí extrémisti, vlajka, zástava

Irak popravil 42 radikálov, najviac v tomto roku

25.09.2017 16:33

Popravu vykonali po tom, čo si útoky príslušníkov teroristickej organizácie tzv. Islamský štát (IS) vyžiadali životy viac ako 60 ľudí.

Grécko, peniaze, euro, pôžička

Grécko už nie je v procedúre nadmerného deficitu

25.09.2017 16:24

Európska únia ukončila procedúru nadmerného deficitu voči Grécku, keďže krajina zlepšila stav svojich verejných financií, hoci ju stále ťaží vysoký dlh.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 59644x
Priemerná čítanosť článkov: 1612x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy