Založ si blog

Na východ od raja

Mnohí jej nevedia prísť na meno, horšie je, že veľkej väčšine z nich práve ona najviac pomohla. A oni na ňu teraz doslova kašlú. Využili ju, vycicali jej potenciál a teraz, keď nastal čas, že by jej mohli niečo vrátiť, otočili sa jej chrbtom. Keby chrbtom, bol by to ten lepší prípad – bol by totiž pokoj. Oni ju však chcú ešte aj zosmiešniť!

 

Bratislava!

 

Bratislava ako hlavné mesto, Bratislava ako mesto, ktoré dalo kariéru, živobytie a nemalý majetok, doslova bohatstvo, mnohým, ktorí o nej dokážu povedať len Pažravá na Dunaji, prinajlepšom Blava. A sú to práve tí, čo sa tu nenarodili, ale mali šťastie dostať sa do tohto mesta na školy, vyštudovali tu a zostali. A časom tí čo zostali, potom povolali mnohých ku sebe, aby im pomohli prisvojiť si ten obrovský majetok a moc, čo v Bratislave ležali na zemi. Mnohí – premnohí tu bývajú dlhodobo v prenajatých bytoch, mnohí už aj vo svojich bytoch, ba dokonca mnohí z nich už ďalšie svoje byty prenajímajú tým, ktorých ich verní nasledovníci povolali za sebou… Ale tým, že majú trvalé bydlisko na východ od raja (od Bratislavy) a NEPLATIA TOMUTO MESTU DANE, hoci ho vyciciavajú na všetky možné spôsoby, spôsobujú tomuto mestu a jej obyvateľom trvalé škody.

 

Garáže na Hrad!

 

Zaregistrovali ste tú správu o historickom náleze na Bratislavskom hrade? Nie?

Tak pozrite sem – kopírujem sem(bez úprav) správu z mailu pre tých, ktorí zatiaľ nemali to “šťastie” …

 

“BRATISLAVČANIA, SLOVÁCI, ČÍTAJTE!

 

Ľudia, sú veci, ktoré nedokážem pochopiť. Už niekoľko mesiacov bojujeme o pamiatky na Bratislavskom hrade a zistila som, že ani moji kamaráti nevedia, o čo presne ide!

 

Tak to skúsim polopate: Na Bratislavskom hrade sa našli pamiatky z keltského obdobia. Krásne, dokonalé stavby, ktoré Keltom postavili za veľké peniaze Rimania. Pamiatky na hrade boli stavané v kruhu, čo znamená (aj podľa rozlohy stavieb),

​  

že na severnej terase hradu bola akropola. A nebolo to len tak nejaké mesto! Bolo to slávne Carnuntum! (preklad:mesto na skale). To Carnuntum, ktoré hľadali archeológovia niekoľko desaťročí po celej Európe, to Carnuntum, bájne mesto keltského kráľovstva Norikum, o ktorom si Rakúšania mysleli, že bolo u nich. To Carnuntum, ktoré Rimania postavili už 100 rokov pred Kristom, teda v čase, kedy na mieste Paríža a Londýna boli iba bažiny. Pamiatky, nájdené na Bratislavskom hrade sú o 200 ROKOV STARŠIE AKO RÍMSKE KOLOSEUM! Áno, dobre čítate! Pamiatky v Bratislave sú teda hodnotnejšie! Alebo boli by – keby ostali ako celok, tak ako Koloseum,a do prostriedka tejto nádhery by sme nepostavili BETÓNOVÉ GARÁŽE! Viete si predstaviť, že by nabehli bagre do stredu Kolosea, lebo talianska vláda by tam chcela mať garáže? Veď by ich postupne vešali na stĺpy po celej ulici až ku Koloseu! Oni vedeli, že im pamiatka prináša peniaze a sú na ňu hrdí! My? My ani len do ulíc nevyjdeme! Koloseum ročne navštívi viac ako milión turistov. Viete čo by to bolo v Bratislave, keby sme naše “koloseum” zreštaurovali a nechali otvorené pre turistov? Koľko práce by mali hotely, reštaurácie, kiosky, obchody, taxikári,sprievodcovia ??? Ale my sme tak sprostí, že vôbec o tom nepremýšľame! Ľudia, veď

 my sme tu boli skôr, ako Angličania v Londýne! Skôr ako Francúzi v Paríži! Je to dosť polopate, aby to všetci pochopili??? Vôbec vám neprekáža, že trio Paška – Široký – Guspan, trio Košičanov, ktorým je ale úúúúplne u prdele nejaká Bratislava, sa napakujú na tom, že nám z nášho “kolosea” spravili Disneyland? Že tam stavajú 222 predražených garáží, miesto ktorých mohli postaviť 222 4-izbových sociálnych bytov napríklad v Spišskej Novej Vsi??? Fakt vám to nevadí??? Vadí?? Tak dvihnite zadky, pustite myšky od PC, pustite ovládače a poďte s nami do ulíc! Veď nám neničia len minulosť, ale aj budúcnosť tohto mesta!”

 

Ďalej už bez komentára – ten čakám od Vás, milí Bratislavčania, aj “Bratislavčania”  alebo aj Blaváci.

 

 

Daj, Bože, nech už strelí ten víťazný góóól!

07.03.2016

Keby sa naši hokejisti, ktorých národ miluje, správali tak ako politici, už by si nik nekúpil lístok na zápas, nik by nesadol k obrazovke. Keby každý hral len na svoje triko. O čom hovorí viac »

Číslo 45: Klamstvo alebo nevedomosť kandidáta Cmoreja

04.03.2016

Klamlivý a zastrašujúci blog kandidáta č. 45 strany SaS na stránke www.dennikn, podľa vizitky finančný analytik. Z jeho grafov ma najviac zaujal najmä ten s názvom Koho volil nevolič. To viac »

Bugár, Fico, Figeľ, Sulík. . . a ďalší

02.03.2016

Okrem túžby po moci ich spája poradie na kandidátke "svojich" strán. Veď keby to bolo inak, pokojne by sa ako predsedovia strán pri zostavovaní kandidátky umiestnili na posledné miesta, ako Matovič. viac »

Nadácia Aigyptos

Nadácia Aigyptos

27.03.2017 23:12

Nadácia Aigyptos podporuje rozvoj slovenskej egyptológie. Je platformou pre odborníkov i laikov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru starovekého Egypta.

Asociácia polio v SR - RŠO SZTP

27.03.2017 22:58

Sme republiková špecifická organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých združujúca ľudí, ktorí v ranom detstve prekonali detskú obrnu (poliomyelitídu).

Thomas de Maiziere

De Maiziere pohrozil krajinám, ktoré nechcú odmietnutých migrantov

27.03.2017 22:42

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere požaduje vyvodenie dôsledkov pre krajiny, ktoré nechcú prijať odmietnutých migrantov.

Kiska, Izrael, lekár, operácia, Haifa

Kiska na návšteve Izraela: Zdieľanie skúseností je cestou k úspechu

27.03.2017 22:21

Unikátna univerzita musí mať špičkových študentov a profesorov, musí slúžiť štátu, spoločnosti a meniť ju. Uviedol Kiska na pôde technickej univerzity Technion v Haife.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 54567x
Priemerná čítanosť článkov: 1516x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy