Založ si blog

Na východ od raja

Mnohí jej nevedia prísť na meno, horšie je, že veľkej väčšine z nich práve ona najviac pomohla. A oni na ňu teraz doslova kašlú. Využili ju, vycicali jej potenciál a teraz, keď nastal čas, že by jej mohli niečo vrátiť, otočili sa jej chrbtom. Keby chrbtom, bol by to ten lepší prípad – bol by totiž pokoj. Oni ju však chcú ešte aj zosmiešniť!

 

Bratislava!

 

Bratislava ako hlavné mesto, Bratislava ako mesto, ktoré dalo kariéru, živobytie a nemalý majetok, doslova bohatstvo, mnohým, ktorí o nej dokážu povedať len Pažravá na Dunaji, prinajlepšom Blava. A sú to práve tí, čo sa tu nenarodili, ale mali šťastie dostať sa do tohto mesta na školy, vyštudovali tu a zostali. A časom tí čo zostali, potom povolali mnohých ku sebe, aby im pomohli prisvojiť si ten obrovský majetok a moc, čo v Bratislave ležali na zemi. Mnohí – premnohí tu bývajú dlhodobo v prenajatých bytoch, mnohí už aj vo svojich bytoch, ba dokonca mnohí z nich už ďalšie svoje byty prenajímajú tým, ktorých ich verní nasledovníci povolali za sebou… Ale tým, že majú trvalé bydlisko na východ od raja (od Bratislavy) a NEPLATIA TOMUTO MESTU DANE, hoci ho vyciciavajú na všetky možné spôsoby, spôsobujú tomuto mestu a jej obyvateľom trvalé škody.

 

Garáže na Hrad!

 

Zaregistrovali ste tú správu o historickom náleze na Bratislavskom hrade? Nie?

Tak pozrite sem – kopírujem sem(bez úprav) správu z mailu pre tých, ktorí zatiaľ nemali to „šťastie“ …

 

„BRATISLAVČANIA, SLOVÁCI, ČÍTAJTE!

 

Ľudia, sú veci, ktoré nedokážem pochopiť. Už niekoľko mesiacov bojujeme o pamiatky na Bratislavskom hrade a zistila som, že ani moji kamaráti nevedia, o čo presne ide!

 

Tak to skúsim polopate: Na Bratislavskom hrade sa našli pamiatky z keltského obdobia. Krásne, dokonalé stavby, ktoré Keltom postavili za veľké peniaze Rimania. Pamiatky na hrade boli stavané v kruhu, čo znamená (aj podľa rozlohy stavieb),

​  

že na severnej terase hradu bola akropola. A nebolo to len tak nejaké mesto! Bolo to slávne Carnuntum! (preklad:mesto na skale). To Carnuntum, ktoré hľadali archeológovia niekoľko desaťročí po celej Európe, to Carnuntum, bájne mesto keltského kráľovstva Norikum, o ktorom si Rakúšania mysleli, že bolo u nich. To Carnuntum, ktoré Rimania postavili už 100 rokov pred Kristom, teda v čase, kedy na mieste Paríža a Londýna boli iba bažiny. Pamiatky, nájdené na Bratislavskom hrade sú o 200 ROKOV STARŠIE AKO RÍMSKE KOLOSEUM! Áno, dobre čítate! Pamiatky v Bratislave sú teda hodnotnejšie! Alebo boli by – keby ostali ako celok, tak ako Koloseum,a do prostriedka tejto nádhery by sme nepostavili BETÓNOVÉ GARÁŽE! Viete si predstaviť, že by nabehli bagre do stredu Kolosea, lebo talianska vláda by tam chcela mať garáže? Veď by ich postupne vešali na stĺpy po celej ulici až ku Koloseu! Oni vedeli, že im pamiatka prináša peniaze a sú na ňu hrdí! My? My ani len do ulíc nevyjdeme! Koloseum ročne navštívi viac ako milión turistov. Viete čo by to bolo v Bratislave, keby sme naše „koloseum“ zreštaurovali a nechali otvorené pre turistov? Koľko práce by mali hotely, reštaurácie, kiosky, obchody, taxikári,sprievodcovia ??? Ale my sme tak sprostí, že vôbec o tom nepremýšľame! Ľudia, veď

 my sme tu boli skôr, ako Angličania v Londýne! Skôr ako Francúzi v Paríži! Je to dosť polopate, aby to všetci pochopili??? Vôbec vám neprekáža, že trio Paška – Široký – Guspan, trio Košičanov, ktorým je ale úúúúplne u prdele nejaká Bratislava, sa napakujú na tom, že nám z nášho „kolosea“ spravili Disneyland? Že tam stavajú 222 predražených garáží, miesto ktorých mohli postaviť 222 4-izbových sociálnych bytov napríklad v Spišskej Novej Vsi??? Fakt vám to nevadí??? Vadí?? Tak dvihnite zadky, pustite myšky od PC, pustite ovládače a poďte s nami do ulíc! Veď nám neničia len minulosť, ale aj budúcnosť tohto mesta!“

 

Ďalej už bez komentára – ten čakám od Vás, milí Bratislavčania, aj „Bratislavčania“  alebo aj Blaváci.

 

 

Predseda NR SR p. Danko, odstúpte!

25.04.2017

To nie je prosba. To nie je žiadosť. To je Vaša povinnosť! Nie, nemýlim sa. To čo ste urobili ako najvyšší ústavný činiteľ - predseda Národnej rady Slovenskej republiky, je hanebné porušenie viac »

Daj, Bože, nech už strelí ten víťazný góóól!

07.03.2016

Keby sa naši hokejisti, ktorých národ miluje, správali tak ako politici, už by si nik nekúpil lístok na zápas, nik by nesadol k obrazovke. Keby každý hral len na svoje triko. O čom hovorí viac »

Číslo 45: Klamstvo alebo nevedomosť kandidáta Cmoreja

04.03.2016

Klamlivý a zastrašujúci blog kandidáta č. 45 strany SaS na stránke www.dennikn, podľa vizitky finančný analytik. Z jeho grafov ma najviac zaujal najmä ten s názvom Koho volil nevolič. To viac »

Syria, utečenci, dieťa

Polícia našla len trojročného chlapca medzi ľuďmi bez domova

13.12.2017 17:24

Chlapca mestskí policajti našli počas kontroly v mestskej časti Petržalka v lokalite Janíkov Dvor.

Súd Prievidza

Súd zveril dieťa recidivistovi, ten ho zneužíval

13.12.2017 17:13

Pred sudcu Okresného súdu v Prievidzi sa v stredu postavil Dušan K. obvinený zo sexuálneho zneužívania, z výroby a distribúcie pornografie.

klávesnica, počítač, lekár, lekárska správa, recept

Súkromní lekári žiadajú zapojenie do eZdravia na základe dobrovoľnosti

13.12.2017 17:12

Termín zavedenia systému elektronického zdravotníctva do praxe sa už niekoľkokrát posúval, ďalší odklad termínu však rezort zdravotníctva nepovažuje za správny.

Mečiar, Vladimír Mečiar.

Mečiar je bližšie k trestnému stíhaniu za amnestie

13.12.2017 17:08, aktualizované: 17:22

Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 61966x
Priemerná čítanosť článkov: 1675x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy