Založ si blog

To teda radšej gastráče!

 

 

Premýšľam, či si naši živnostníci zaslúžia nejakú výplatu, keď sa dohodli s jej imaginárnou podobou; či si vôbec vážia svoju prácu, sami seba. Alebo…žeby už úplne osprosteli? Bezcenné papiere v podobe akcií tunelárskej a vytunelovanej firmy. Premýšľam, či si moji spoluobčania uvedomujú, kto – čo  je štát a na čo nám je. (Tiež som si kedysi myslela, že má o. i. tvoriť zákony a dohliadať nad ich dodržiavaním.)

 

Zločinci v tomto štáte veselo berú od štátu platby za vykonanú prácu na štátnej zákazke a ešte veselšie neplatia svojim poddodávateľom. Akoby ani tá zločinecká firma, ktorá nevyplácala spravodlivú mzdu svojim nádenníkom (dodávateľským živnostníkom) nemala riaditeľa, ba ani toho generálneho, akoby nemala dozornú radu, akoby nemala správnu radu. Čo títo všetci celý ten čas „robili“, prečo a za čo brali svoje odmeny a koľko peňazí sa za celé to obdobie minulo na ich nezaslúžené odmeny? Koľko peňazí stála ich existencia v tej firme za celé to obdobie? Dá sa to vyčísliť, lenže to by sa muselo chcieť! Ale nechce sa. Lepšie takto, nech je veselo.

 

Inde zasa smutne z mesiaca na mesiac prežívali živnostníci, z ktorých mnohí možno už „zapichli“ svoju živnosť len preto, že inde bolo príliš veselo. Iní zas museli prepustiť svojich zamestnancov alebo sa rozlúčiť so svojimi spolupracovníkmi – tiež živnostníkmi. Že kvôli tomu deti tých živnostníkov nemali napríklad na nové tenisky? Hmm, taká prízemná vec – tenisky! Čo je to proti napr. mramorovým schodom v novej vile?

 

K zločincom, ktorí na jednej strane dostali peniaze (od štátu) a na strane druhej ich neposunuli tým, ktorí si ich zaslúžili, sa zasa veselo pridružila iná zločinecká partia, partaj, na čele s jej predsedom, ktorá asi nemá čo na práci, len vymýšľať, ako by obhájila a zakamuflovala zločinectvo tej zločineckej firmy, ktorá má na čele generálneho riaditeľa. Táto partaj, namiesto toho, aby legálne poslala tú zločineckú firmu do konkurzu podľa toho istého zákona ako idú do konkurzu iné firmy, aby pohnala na ňu exekútorov a z vydraženého majetku vyplatila oprávnených, radšej na štvrtý pokus vymyslí takú haluz, že sa mi neveriacky osemkrát pretočili panenky, a ešte si to aj v parlamente sami sebe schvália. Na odpadnutie! To mi teda povedzte, aký magor si namiesto výplaty zadováži nejaké papiere zvané akcie? A decku za tie papiere z obchodu prinesie tie nové tenisky? Tak to im mohli dať radšej gastráče, v hypermarkete sa nimi dajú kúpiť aj tenisky, aj lepidlo.

 

A zločinci sú zasa veselí, veď sa im podarilo s pomocou svojich v parlamente obicyklovať zopár miliónov ľudí.

Zločinci si asi myslia:

že ten národ je naozaj až taký sprostý;

že keď síce prišiel na to, že zo štátnej kasy sa dvakrát nesmie vyplácať tá istá zákazka, a

že keď živnostníkom zaplatia bezcennými papiermi a potom ich od nich štát odkúpi,

že si národ bude myslieť, že je to v pohode a

že nepríde aj na to, že je to znova zo štátnych peňazí.

A aj to, že ani za celý svet sa nedá spomenúť si, ktože má z toho celého prospech.

 

A kto je štát?

Štát sme my!

A čie sú štátne peniaze?

Aj moje, aj tvoje!

 

Dve dosť podstatné poznámky:

1. P. Brigita Schmögnerová svojho času 2x oddlžila viaceré banky, t. j. zmazal sa im dlh: bankári boli príliš veselí a dali úvery aj tam, odkiaľ ani nedúfali splátky. Vzniknuté dlhy sme zaplatili všetci z našich daní a bankári ostali ešte veselší, lebo chýbajúce peniaze sme im vynahradili my, občania zo svojich daní s podpisom p.  Schmögnerovej a súhlasom vtedajšej vlády. A užívali si najmä tí, ktorí dlhy banke nezaplatili – ba tí boli ešte veselší a vtedy „vyrástlo“ na Slovensku aj v zahraničí veľa slovenských bohatých víl…

2. V týchto dňoch sa opakuje málinko modifikovaný scenár – znova  občania zaplatia niečie dlhy, nie hneď, ale až vtedy, keď štát odkúpi zločinecké akcie. A ten ich odkúpi – s požehnaním štátnych najvyšších. A keby na to nemal, natlačí peniaze, v tlačiarni. Veď Únia už začala.

 

„Najlepšie“ nakoniec:

Na Slovensku netreba byť bohatým, stačí byť širokým.

 

Predseda NR SR p. Danko, odstúpte!

25.04.2017

To nie je prosba. To nie je žiadosť. To je Vaša povinnosť! Nie, nemýlim sa. To čo ste urobili ako najvyšší ústavný činiteľ - predseda Národnej rady Slovenskej republiky, je hanebné porušenie viac »

Daj, Bože, nech už strelí ten víťazný góóól!

07.03.2016

Keby sa naši hokejisti, ktorých národ miluje, správali tak ako politici, už by si nik nekúpil lístok na zápas, nik by nesadol k obrazovke. Keby každý hral len na svoje triko. O čom hovorí viac »

Číslo 45: Klamstvo alebo nevedomosť kandidáta Cmoreja

04.03.2016

Klamlivý a zastrašujúci blog kandidáta č. 45 strany SaS na stránke www.dennikn, podľa vizitky finančný analytik. Z jeho grafov ma najviac zaujal najmä ten s názvom Koho volil nevolič. To viac »

Jared Kushner

Vyšetrovatelia si posvietia aj na Trumpovho zaťa Kushnera

20.02.2018 08:44

Tím amerického špeciálneho prokurátora Roberta Muellera skúma najnovšie aj finančné transakcie a obchodné rokovania Jareda Kushnera.

binárny kód, bezpečnosť, internet, zdrojový kód, počítač, pc, computer,

Zakladateľ etherea varuje pred rizikami investovania do kryptomien

20.02.2018 08:27

Kryptomeny stále predstavujú novú a mimoriadne kolísavú triedu aktív, ich hodnota sa môže kedykoľvek prepadnúť takmer na nulu.

mexiko, policajti, zasah, policia, prestrelka

V Mexiku pátrajú po troch nezvestných Talianoch

20.02.2018 08:20

Mexické úrady pátrajú po troch Talianoch, ktorí sú nezvestní od konca januára.

proces Prostrednik sud cirkev LGBTI

Prostredník sa zrejme vráti za katedru

20.02.2018 08:00

Evanjelický teológ Ondrej Prostredník by mal opäť začať vyučovať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 69073x
Priemerná čítanosť článkov: 1867x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy